Bierzmowanie

"Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego
i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są,
jako prawdziwi świadkowie Chrystusa,
do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej"

• SAKRAMENT BIERZMOWANIA przyjmujemy w wieku większej już świadomości i samodzielności w dziedzinie naszej wiary, dlatego niektórzy przydają temu Sakramentowi dookreślenie ?Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej".
  • Kandydaci do Bierzmowania sami dają wyraz zewnętrzny wewnętrznego pragnienia przyjęcia tego sakramentu przez żywe praktykowanie swojej wiary katolickiej.
  • Miejscem właściwym do przygotowania i przyjęcia sakramentu jest Parafia zamieszkania.
  • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania przebiega w naszej parafii według programu diecezjalnego. Odbywa się w dwóch grupach: starszej (szkoła średnia) i młodszej (2 i 3 klasa gimnazjum).
  • Kandydaci do Bierzmowania spotykają się raz w miesiącu z animatorem w małych grupach domowych i z kapłanem w większej grupie w kościele na katechezie.
  • Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej mogą przystąpić osoby:
    • ochrzczone i jeszcze niebierzmowane
    • żyjące według Ewangelii
    • uczestniczące w życiu sakramentalnym Kościoła i w parafialnym przygotowaniu do tego sakramentu