• 1. Serdecznie dziękujemy parafianom i gościom za wspólnie przeżyta Eucharystię.
  • 2.W czasie pobytu w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie przepisowej odległości.
  • 3.W okresie wakacji msze św. odprawiane są według następującego porządku:

* niedziela: Łęknica: o godz. 8:00, 11:00, 18:00,

– Nowe Czaple: 9:30,

* w tym tygodniu o godz. 18:00: Łęknica – poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota,

– Nowe Czaple – środa i piątek,

* spowiedź św. 30 minut przed każdą mszą św.

• 4. W dniach 18-25 lipca br., obchodzimy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia” z inicjatywy MIVA Polska. Specjalna modlitwa za kierowców i poświecenie pojazdów w przyszłą niedzielę (25.07):

* w Łęknicy po mszy św. o godz. 11:00,

* w Nowych Czaplach po mszy św. o godz. 9:30.

* 18 i 25 lipca po mszach św. zbiórka do puszek na MIVA POLSKA – w Akcji Św. Krzysztof - 1gr za 1km na środki transportu dla polskich misjonarzy – jako Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

• 5. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek po powrocie z mszy św. w Nowych Czaplach.
  • 6. Akcja Katolicka organizuje wakacyjną zbiórkę artykułów szkolnych dla wychowanków Domu Dziecka w Żarach. Można je składać do przygotowanych kartonów.
  • 7.Przypominamy, że w czasie wakacji i urlopów:

* uczestniczymy we mszy św. w niedziele i święta w odpowiednim stroju (nie sportowym, nie prawie plażowym),

* dzieciom wyjeżdżającym na kolonie, obozy  rodzice dają kartkę z prośbą, aby umożliwiono im uczestnictwo we mszy św. niedzielnej i świątecznej – kartki są na półce przy wyjściu,

* kierowcom przypominam - przepisy  ruchu drogowego obowiązują w sumieniu - należy je przestrzegać; z łamania przepisów - należy sie spowiadać.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Jacek Mulik, zam. Sanice i Małgorzata Balcerzak, zam. Przewoźniki, zapowiedź III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego  małżeństwa zobowiązany jest
w sumieniu powiadomić Urząd Parafialny. Narzeczonych wspierajmy modlitwą.

9. Intencje Mszy św. można zamówić w zakrystii lub kancelarii i sprawdzić na stronie parafii.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Sielskiego Dobry Jezu …

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego
    Gościa Niedzielnego.

12. Dziękuje  my za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę, na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu i ubezpieczenie naszych kościołów.

13. Wszystkim parafianom życzymy wielu łask Bożych, dobrego wypoczynku na wakacjach, urlopach oraz opieki i błogosławieństwa Bożego. Pozostającym w domach
i wszystkich przybyłych Gości, a także Solenizantów i Jubilatów niech Bóg obdarzy wszelkimi potrzebnymi łaskami.

czynna jest
w środy i piątki